čtvrtek 28. července 2016

Peněženka Charleston Broadway: recenze

Peněženka. Věc, se kterou člověk přichází do styku prakticky každý den. I přesto jsem si vždycky kupoval peněženky co nejlevnější, většinou z obchodů našich vietnamských spoluobčanů. Nebylo divu, že peněženky mi zdaleka nevyhovovaly tvarem a hlavně kvalitou pracování, nijak jsem to ale neřešil.

K mým třicátým narozeninám jsem se rozhodl, že si udělám radost a koupil si peněženku Charleston, konkréně model Broadway. Po cca šesti týdnech používání přináším malou recenzi.

Zdroj
Moje první překvapení přišlo již při rozbalování, kde bylo napsané a vlastnoručně podepsané věnování přímo od prodejce. Drobnost, která potěší.

Materiál


Peněženka je vyrobena (dle informací výrobce) z telecí kůže, tomu nelze než věřit. Materiál je velice příjemný na dotyk, příjemně voní, skvěle vypadá a tváří se velmi odolně. (Jednou jsem nedopatřením nechal peněženku přes noc položenou v chladu na větru a dešti - zkrátka typickém letním počasí v Jablonci nad Nisou :-) – ráno ji stačilo otřít vlhkým hadrem a vypadala jako nová.)

Rozměry


Že bude peněženka kompaktní jsem již věděl z e-shopu, nicméně i tak mě velikost peněženky velice překvapila. Bankovky se vejdou tak akorát (na výšku skutečně jen nepatrně přesahuje výšku českých bankovek; do šířky opět jen lehce přesahuje šířku platebních karet a průkazů). Samozřejmě nepočítejte s tím, že byste do peněženky vložili starý formát občanky, technický průkaz apod. – ale k tomu přímo peněženka určená není.

Mince


V této oblasti jdou peněženky Charleston trošku svou vlastní cestou, alespoň oproti tomu, na co jsem byl zvyklý. Mince jsou umístěné v zadní kapse (tudíž až za bankovkami) a do peněženky se jich rozhodně nevejdou dvě kila... Nicméně desítku mincí pojmou bez problémů. A víc jich skutečně nepotřebujete. Práce s kapsou na drobné vyžaduje trochu cviku, ale je to něco, na co si velmi rychle zvyknete.

Celkové dojmy


Musím říct, že jsem se s peněženkou okamžitě zžil. Rozdíl ve kvalitě zpracování oproti peněženkám za 100 korun je fakt znát. Líbí se mi, jak je peněženka malá, lehká, ale přitom se do ní vejde vše podstatné. A musím říct, že jsem mile překvapen reakcemi okolí. Už párkrát se mi za ten měsíc a půl stalo, že jsem ji měl před placením položenou na stole a kamarádi u stolu se na ni začali vyptávat... Každého zaujala právě kompaktními rozměry, ale také barevným zpracováním: kombinace hnědé a oranžové kůže je holt netradiční.

Peněženka se může hodit i jako případný dárek – vím, že peněženka je často otázka osobního vkusu a jen tak ji někomu koupit může být krok vedle. Charleston Broadway je natolik sympatická peněženka, že, věřím, musí padnout do oka a stylu každému!

2 komentáře:

  1. Podobnou peněženku jsem koupila letos k Vánocům manželovi :-) . Preferuje právě takové kožené dolarovky :-) . Peněženku, kterou měl předtím, tak už měl rozdrbanou, tak to bylo pro ostudu, když ji někde při placení vytáhl z kapsy :-D . Teď už se za něj nebudu stydět :-D .

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Super. :-) Já mám tuhle peněženku pořád, teď pátým rokem a i pátým rokem mě nepřestává překvapovat, jak je pěkná. :-D

      Vymazat